آخرین خبرها
خانه / جبهه / خاطرات جبهه
خاطرات جبهه

خاطرات جبهه

siOee2_400

بخشي از خاطرات  فائضي

پس از بازگشت از خط ام القصر حدود 50 روز بود که به مرخصی نرفته بودیم، رسم بر این بود گردان که از خط بر می گردد نیروهای گردان را به  مرخصی ببرند ولی این بار چنین نشد ، فرمانده گردان حضرت ابوالفضل (ع) لشکر 14 امام حسین (ع) آقای  محمود جانثاری در مراسم صبحگاه به زودی خبرانجام یک عملیات را  داد ، بچه های گردان را تجهیز کردند و گردان ابوالفضل (ع)  که یک گردان خط شکن بود ماموریت یافته بود که  شهر بصره را تصرف نمایند  .

شبی که قرار بود به طرف منطقه عملیاتی برویم .حضرت آیت الله طاهری (ره )امام جمعه سابق اصفهان که همیشه در مواقع عملیا ت برای روحیه دادن رزمندگان در جبهه حضورپیدا می کرد ورزمندگان هم بسیار به ایشان علاقه داشتند ،برای بچه های گردان سخنرانی نمود و حد یثی از امام معصوم (ع) بیان کردند که در آخرالزمان جوانانی پارسی زبان  بصره را تصرف و آنجا را تحویل صاحب الزمان (عج) می دهند وما هم خوشحال از اینکه این جوانان ما هستیم  و امام زمان را زیارت خواهیم کرد بطرف منطقه عملیاتی حرکت کردیم .

بچه ها را در ماشینهای کمپرسی و یخچالی سوار کردند . فرمانده هان تصمیم گرفته بودند برای اینکه منطقه عملیاتی لو نرود در یک شب همه نیروها را به منطقه برسانند آن شب 5 ساعت طول کشید تا به منطقه مورد هدف رسیدیم گردان ما در بیمارستان شیرخورشید خرمشهر مستقر شد ودر آنجا بچه ها را با منطقه عملیاتی آشنا نمودند .شب سوم  مورخ 3/10 /65 با رمز یا محمد رسول الله دستور عملیات صادر شد وگردانها در صف در کنار نهر عرایض به طرف اروند رود در حرکت شدند ، در چند عملیاتی که شرکت کردم کربلای 4 غم بارترین وسخت ترین عملیات دفاع مقدس بود. از آتش تهیه دشمن مشخص بود عملیات لو رفته واین مساله زمانی روشن شدکه دشمن کانالی که بچه های رزمنده در آن قرار داشتند با خمپاره و هواپیما های خود مورد هدف قرار می داد ، قایق ها  دقیق زده می شد .

انگاردشمن در محل حضور داشت بعدامطلع شدیم  ستون پنجم با بیسیم به دشمن گرا می داد ه .از بس ذکر گفته بودیم دهانمان خشک شده بود . سوار قایقها که شدیم و بطرف جزیره بلجا نیه در حرکت بودیم متوجه شدیم که لشکر 31 عاشورا که قرار بود از سمت راست  و لشکر قمربنی هاشم از سمت چپ لشکر امام حسین (ع) به دشمن حمله کنند با سنگینی آتش  دشمن موفق نشده بودند محور خود را باز کنند به همین دلیل گردانهای لشکر 14امام حسین (ع)قیچی شدند ، از سه طرف آتش دشمن امان را از آنها گرفته بودگردانها نا چارا در جزیره ،ام الرصاص که در عملیات آزاد شده بود مستقر شد ند .

در جزیره نیروهای خودی و عراقی با هم در گیری تن به تن پیدا کردند ونقطه قرمز جزیره ،کارخانه بلوک زنی بود ،که از زمین و هوا آتش دشمن می بارید مانده بودیم چه کنیم نه راه پیش  داشتیم ونه راه باز گشت . پس از یک شبانه روز درگیری و مقاومت دستورعقب نشینی صادر شد و ما با تلفات زیاد به عقب بر گشتیم و آماده شدیم برای عملیات کربلای 5 .روح تمامی شهدا شاد باد.

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*