آخرین خبرها
خانه / جبهه / محمد رضا غلامی فرزند سردار شهید علیرضا غلامی در گفتگو با ایثارگران…
محمد رضا غلامی فرزند سردار شهید علیرضا غلامی در گفتگو با ایثارگران…

محمد رضا غلامی فرزند سردار شهید علیرضا غلامی در گفتگو با ایثارگران…

اشاره : محمد رضا غلامی یادگار سردار شهید علیرضا غلامی متولد 1369 می باشد وی فرزند ارشد خانواده و در حال  حاضرمشغول تحصیل ترم آخر کارشناسی مهندسی صنایع می باشد  .برادر دوم ایشان هم مشغول تحصیل است .محمد رضا 7ساله بود که پدر به فیض شهادت نائل گردید.محمدرضا می گوید پدرم هر وقت به مرخصی می آمد در برگشت  برخی اوقات من را همراه خود به  مناطق عملیاتی تفحص شهدا ء می برد . محمد رضا چهرهش ، نگاه و لحن سخنش به مانند پدر می ماند وقتی با ایشان صحبت می کنی انگارکه با خود سردار شهید غلامی حرف می زنی. در آستانه دهه فجر سالروز پیروزی انقلاب به سراغ ایشان رفتیم تا از پدرش واز دغدغه های خویش   بگوید وقتی شنید جمعی از دوستان و همرزمان پدرش قراره برنامه های برای یاد وخاطره شهدا ی مهاباد داشته باشند خیلی خوشحال شد و از این اقدام استقبال کرد

محمد رضا ابتدااز خود ت کمی بگو .  ؟ بسم رب الشهدا با سلام و عرض ادب خدمت تمام رزمندگان و ایثارگران دیروز و تلاشگران ومجاهدان امروز . ضمن تشکر و تقدیر از مدیریت سایت و سایر دوستان که به پاس تلاش زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا ی هشت سال دفاع مقدس بویژه شهدای منطقه مهاباد اقدام نموده اند.اینجانب محمد رضا غلامی فرزند شهید علیرضا غلامی متولد 1369 کارشناسی مهندسی صنایع می باشم که در حال حاضر مسئولیت خطیر خانواده ام را بر عهده دارم.

–  همانطور که اطلاع دارید جمعی از دوستان و همرزمان پدر شهیدت سردار شهید علرضا غلامی در جهت زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا و ایثار گران هشت سال دفاع مقدس اقداماتی در دستور کار دارند. از جمله ایجاد گنجینه شهدا ، چاپ کتاب ، و… واولین آن هم راه اندازی سایت ایثارگران مهاباد می باشد نظر جنابعالی در این خصوص چیه ؟

طبق فرمایش مقام معظم رهبری دامت برکاته امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست .لذا با توجه تهاجم فرهنگی و حضور نسل چهارم که هیچ گونه اطلاع و آگاهی از جنگ و شهادت دوره دفاع مقدس ندارند و خلاء یاد شهدا و جنگ احساس می شود این اقدام بسیار موثر و ارزنده ای می باشد

–  با توجه به اینکه در آستانه دهه فجر سالروز پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم جنابعالی بعنوان فرزند شهید  برای مردم و مسئولین چه پیامی دارید ؟

مردم همیشه در صحنه و جوانان غیور میهن عزیزمان  نگذارند یاد و خاطره شهداو ایثارگران ازذهن ها فراموش شودودر سی و پنچمین بهار آزادی و طلیعه دهه مبارک فجر ایام پیروزی خون بر شمشیر جای شهدا را خالی نگذاریم و ادامه دهنده راه و مسیر آنها باشیم . ؟

برای تداوم را ه شهدا چه پیشنهادی دارید؟

   ایجاد وحدت وهمدلی میان مسئولین ومردم ویاد وزنده نگه داشتن یاد وخاطره ایثارگری شهدا و رزمندگان ، اقدامات فرهنگی مثبت وبه نمایش گذاشتن دلاوریها و رشادتها ی رزمندگان برای نسل چهارم که هیچ اطلاعی در این خصوص ندارند ، بها دادن به رزمندگان ایثار گران و خانواده آنها و استفاده از آنان در عرصه های مختلف جامعه بهترین کار برای تداوم راه شهدا می باشد .

–  بعنوان آخرین سئوال اگر خاطره ای از سردار شهید غلامی دارید یا مطلب دیگر ی به ذهن شما می رسد بفرمایید؟

پدر شهیدم ، در طول 50  ماه حضور صحنه های نبرد حق علیه باطل در عملیاتهای مختلف 8سال دفاع مقدس خاطرات فروانی داشته که بعضی به صورت مستند ومصور از همرزمان وی بیان شده است که معجزه آسا ترین خاطره ( خاطره گل شقایق ) که بارها به آن اشاره شده است .قبل از شهادت پدرم ، برای تنها نبودن مادر بزرگم ( مادر شهید غلامی) در خانواده و زادگاه پدرم در عالم خواب دیدم که دو کبوتر با بالهای شکسته خونین برشانه هایم اوج گرفته بودند وهمزمان دو کبوتر با بالهای خونین به اوج آسمان پرواز کردند که فردای آن روز قاصدک ، خبر شهادت پدرم و همرزمش را درحالی که سجده کنان به شهادت رسیده بودند به خانواده ام رساندند .

درباره‌ admin

3 نظر

  1. سلام خیلی ممنون از سایت زیباتون…

  2. لطفاسوالات رامتنوع ترکنیدباتشکرازشما

  3. میثم تقی زادگان مهابادی

    سلام بنده میثم تقی زادگان هستم انشاله راه شهیدان سرلوحه زندگیمان باشد .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*