آخرین خبرها
خانه / جبهه / گذری بر زندگی دو برادر شهید ، مجید و حمید میرانزاده
گذری بر زندگی دو برادر شهید ، مجید و حمید میرانزاده

گذری بر زندگی دو برادر شهید ، مجید و حمید میرانزاده

برادران شهید مجید و حمید میرانزاده در یک خانواده مذهبی به ترتیب در سالهای 1343 و 1341 در مهاباد اصفهان چشم به جهان گشودند و دوران کودکی و تحصیلی تا دیپلم را در شهر اصفهان گذراندند . آثار ذکاوت و استعداد سرشار این دو برادر از همان ابتدای طفولیت آشکار گردید ، موفقیت چشمگیر آنها در طی مراحل تحصیلی تا اخذ مدرک دیپلم زبا نزد دوست و آشنا شده بود . حمید در سال 1361 به دانشگاه شهید چمران راه یافت و تا سال چهارم پزشکی به تحصیل خود ادامه داد و پس از شهادت برادر بزرگتر خود دانشگاه را رها و راهی جبهه گردید ودر عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه در تاریخ 1365/11/07به شهادت رسید .

مجید میرانزاده که در خدمت سربازی در نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی بود در تاریخ1364/11/04 در منطقه عملیاتی سومار به شهادت رسید .

این دو برادر که دارای ارزشهای ذاتی و برخوردار از تربیت صحیح اسلامی و معتقد و پایبند به امور دینی بودند . بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تحت زعامت و رهبری امام خمینی (ره) عشق و علاقه وافرخویش را نسبت به ایشان بروز داده و جان بر کف آماده فداکاری در راه اسلام و قرآن گردیدند . بعد از شروع جنگ تحمیلی روانه مراکز بسیج و آموزش نظامی شده و خدمت در جبهه و جنگ را به هر کاردیگری مقدم داشتند .مجید و حمید که در جبهه جهاد اکبر و غلبه بر امیال نفسانی در پرتو ایمان قوی توفیق چشمگیر و تحسین برانگیز ی یافته بودند با حضور در عرصه های جنگ تحمیلی ستیز بی امان خود را با دشمنان خدا آغاز کرده و اینجا نیز روحیه ایثار و شهادت طلبی خویش را در شکوهمند ترین لحظه های حیات خود به نما یش گذاشتند و چون تشنگان بی تاب شهادت سراز پا نشناخته رو بسوی اجابت دعوت یا ایهتا النفس المطمئنه …. شتافتند . خلعت زیبای شهادت بر قامت رسایشان مبارک باد .

منبع: وبلاگ كوير مهاباد

 

درباره‌ admin

2 نظر

  1. خسروکریمی

    سلام ضمن تبریک سال نو و تشکرازهمه عزیزان فقط میخواستم درخصوص این دو شهید عزیز بیشتربدونم(محل دفن و محل زندگی و…) با تشکر

    • با سلام همانطور کهدر زندگی نامه دو شهید عزیز آمده ، در اصفهان بزرگ شده اند ودر گلزار شهدا اصفهان آرمیده اند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*