آخرین خبرها
خانه / اخبار / پیشنهاد به شهردار و شورای شهرمهاباد
پیشنهاد به شهردار و شورای شهرمهاباد

پیشنهاد به شهردار و شورای شهرمهاباد

شهید مصیّب مهابادی

به سال ۱۲۹۴ در خانواده‌ای متدیّن و مذهبی از پدری بزرگوار و سخت‌کوش دیده به جهان گشود.

پدر بزرگوارشان مشهدی محمّد صادق مهابادی از روستای مهاباد اردستان می باشد که در روستای قلعه‌نو کهنک از توابع پیشوا زندگی می نمود آن شهید بزرگوار با جوانی انقلابی به نام شهید سیّدمرتضی طباطبایی ارتباط نزدیک داشتند.

این ارتباط استمرار یافته و شهید در مراسمهای دینی و فرهنگی حضوری فعّالانه از خود نشان می‌دادند.

آن بزرگوار از تلاش و کوشش دریغ نکردند.

شهید مصیّب مهابادی بعد از گذراندن خدمت سربازی ازدواج نموده و از این ازدواج دارای چهار فرزند به نامهای حسن و حسین و عبّاس و زینب بوده که راه پدر شهیدشان را سرلوحه زندگی قرار دادند.

شهید مهابادی در قیام ۱۵ خرداد از حوالی پیشوای ورامین با عظمی راسخ با قیام‌کنندگان همراه شدند که در بین راه با عشق به مقتدای خویش در باقرآباد به دست دژخیمان شاه مورد هدف گلوله قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

جنازه خونین آن عاشق اسلام و امام به همراه دیگر شهدا توسط جلادان رژیم پهلوی به مسکرآباد منتقل و غریبانه به خاک سپرده شد..

با توجه به در پیش بودن سالروز قیام 15 خرداد 42 وبه شهادت رسیدن تعدادی از هم وطن نان عزیز بویژه شهید بزرگوار شهید مصیب مهابادی پیشنهاد می گردد شهردار محترم واعضای محترم شورای شهر مهاباد با برگزاری گرامیداشت سالروز شهید مصیب مهابادی ودیگر شهداء 15 خرداد  در مهاباد، یکی از خیابان های شهر مهاباد را بنام این شهید  والا مقام نامگذاری نمایند .

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*