آخرین خبرها
خانه / جبهه / مصاحبه با پزشکی دردآشنا ، دکترمهابادی
مصاحبه با پزشکی دردآشنا ، دکترمهابادی

مصاحبه با پزشکی دردآشنا ، دکترمهابادی

اشاره :

دکترحسینعلی مهابادی فرزند محمد متولد مهاباد اصفهان ، پزشک درد آشنا ، مردمی و خونگرم به زادگاه و مردمش علاقه بسیار دارد به خاطر همین روحیه ای که دارد همه دوستش دارند ، دکتر در طبابت ، پزشکی حازق و متبحراست در تشخیص معاینات پزشکی اش بیماری را خوب تشخیص می دهد همینطور در مردم داریش بی ادعا وخلوص دارد به زادگاهش علاقمند است چون مرتب در بین مردم حضور دارد با اینکه می توانست این وقتی که در مهاباد صرف میکند و سرمایه گذاری (ساخت درمانگاه )که در مهاباد انجام داده در تهران ونقاط دیگر انجام دهد تا برایش هم نام داشته باشد هم ثروت ولی به عشق مهاباد و مردمش مهاباد را انتخاب نمود .دکتر در یک خانواده متدین در محله درب قلعه از مادری مهربان ودلسوز و پدری زحمتکش چشم به دنیا گشود ، در دامان این پدر ومادر تربیت یافت و مدارج علمی را کسب نمود . خداوند پدرمرحومش و مادرمرحومه اش را قرین رحمت خود گرداند .اخیرا نشستی از مهابادیها به همت انجمن آباداندیشان مهاباد به میزبانی دکتر مهابادی در کرج برگزار گردید به همین مناسبت به سراغ ایشان رفتیم وچند لحظه ای از وقت ارزشمندش را گرفتیم تا از خود و از اهداف این نشست و از مهاباد برایمان بگوید

–          جناب دکتربا عرض سلام وخسته نباشید ،از اینکه چند لحظه ازوقت خود را در اختیار ما قرار دادید سپاسگزاریم در ابتدا کمی از خودتان برایمان بگویید تا نسل امروزی شهرمان بیشتر با شما آشنا شوند؟

من هم به شما و تمامی همشهریان عزیز و دوست داشتنی سلام عرض می کنم واز اینکه نسبت به شهر و ایثارگران عزیز همت دارید تشکر می کنم بنده در سال 1331 درمهاباد اردستان از توابع اصفهان در خانواده ای معتقد به اصول ملی و شرعی متولد شدم دوره ابتدایی واول دبیرستان را در مهاباد ودوره دبیرستان را در نطنز و اردستان تحصیل نمودم .

در سال 1351 در دانشگاه تهران قبول و در سال 1358 فارغ التحصیل رشته پزشکی شدم و پس از گذراندن خدمت سربازی وطرح نیروی انسانی که اکثرآ درطول 8سال جنگ تحمیلی در جبهه بود تاکنون به طبابت مشغولم.

خدا را شاکرم که در تمامی طول تحصیل قبل از دانشگاه هم هر سال مقام اول علمی استان بودم و در مسابقه علمی سراسری 1348 که در رامسر برگزار شد مقام اول کشور را کسب نمودم.از آنجا که به موطن خود مهاباد علاقه ای وافر دارم در سال 1384 با هزینه شخصی خود در مهاباد درمانگاهی خیریه ساخته ودایر نمودم که اگر چه بالغ بر 380 میلیون تومان هزینه در بر داشت وبا بی مهری مسولین شبکه بهداشت درمان استان وشهرستان واقع گردید ولی هر هفته دو روز از محل سکونت و کارم کرج به آنجا می روم وبه رایگان طبابت می کنم.

حقیر علاقه وافری به شعر وموسیقی اصیل و ادبیات ایران دارم و لذا منظومه (حرف دل)را سروده ام که چاپ دوم آن در سال 1390 در پنج هزار نسخه و ششصد صفحه منتشر گردید که اکنون پس از زمان کوتاهی کاملآ کمیاب شده است.

در اوقات بیکاری وفراغت هم به کارهای کشاورزی وامور جاریه زندگی می پردازم.

–          جناب دکتر اخیرا نشست مهابادیها به میزبانی جنابعالی در کرج بر گزار شد بفرمایید این نشست با چه رویکردی انجام شد؟

نشست اخیر بنا به تقاضای انجمن آباد اندیشان,شهرداری وشورای محترم شهر وعده ای از مردم دل سوزخیرخواه وفرهیخته بود

که این این حقیر با کمال میل پذیرفتم وچه بهتر ازاین که انسان جان ومال وتوانش رادر امور عام االمنفعه خرج کند.

در این محفل که خدا می داند فراجناحی و بدون گرایش های سیاسی وفقط به مصداق(و شاورهم فی الامر)و(یدالله مع الجماعه)می باشد,اولآدوستان وهمشهریان چون اکثرآ پس ازسالها رو در رو قرار می گیرند,تجدید خاطرات می کنندو تجمیع افکار و عقاید وراهکارهای خیر خواهانه وتجربی وعملی در راه ترقی و تعالی منطقه سخن می رانند وبا پیگیریهای بعدی که که هر کدام دستی بر اتش دارند راه گشایی و اطلاع رسانی می کنند وبه قول سعدی علیه الرحمه(به راه بادیه رفتن به از نشستن غافل که گر مراد نیابی به قدر وسع بکوشی)

–          جناب مهابادی جنابعالی پزشک هستید مثل سایر پزشکان با این تفاوت که جنابعالی ، به کارطبابت که شغل اصلی می باشد ولی کارهای فوق برنا مه هم دارید که  آنها هم برایت اهمیت دارد مثل حضور موثر درزادگاه ات ، تفریع و… ولی سایر همکاران شما اینطور نیستند بفرمایید چرا؟

اینکه چرااین حقیر زیاد به مهاباد می روم و با مردم زحمتکش وغیورش می جوشم وطبابت در کوچه وخیابان ومسجد وهیت و ترحیم وعروسی و… برایم علی السویه است و همواره مهر وعینک وخودکارم را همراه دارم,جوابش را در سروده های متعدد که در منظومه(حرف دل)در مورد مهاباد داده ام و خلاصه کلام اینکه لذت می برم که خدمت به مردم و حب الوطن از علایق این حقیر می باشدو حتی آن را صدقه جاریه وباقی الصالحات می دانم,ضمنآهمراهی وتشویق خانواده هم در این امر اهرم توانایی بنده در این امر است واینکه چرا دیگرهمکاران رقبتی بدین کار ندارند را تعبیری درست نمی دانم چون همکاران همشهری اکثرا سالهاست از مهاباد رفته اند و محلی برای ماندن ورفاه در شهر ندارندکه حد اقل هفته ای یا ماهی یک بار به محل ببیایند,اگر چه با صحبتهایی که با آنها می کنیم شدیدا ابراز تمایل وعلاقه دارند و این ماییم که باید شرایط را برای لااقل استراحت و رفاه یک یا چند روزه آنها در محل دایر کنیم که البته این مسـله به صورت یک سوییت کامل زندگی با تمام امکانات در درمانگاه خیریه این حقیر دایر می باشد.

-بعنوان یک مهابادی که علاقه به او دارید جهت  توسعه و پیشرفت مهاباد چه توصیه ای دارید؟

دنیای ما هر روز به سرعت ترقی می کند واین گفته یکی از بزرگان دین است که اگر کسی امروزش از دیروزش بهتر نباشد خسران کرده است.ولذا مهاباد ما هم باید هر روز بهترو فاخرتر از دیروز باشد, مهابادی که تاریخی چندین هزار ساله دارد واین میسر نیست مگر با ایجاد اشتغال وکشف استعدادها وابقاء مغز ها وثروت ها در محل وایجاد شغل و درآمدکه این همفکری وهمکاری مردم ونخبگان را می طلبد که عملاباید این امر دامن زد.

خود این حقیر قدم برداشته وایده خود را ازبالقوه به بالفعل در آورده ودرمانگاه خیریه احداث نمودم,که شدیداُ معتقدم وجز این نیست که (به عمل کار براید     به سخن دانی نیست)

تهیه و تنظیم مصاحبه : محمد رضا سعیدیان زاده

درباره‌ admin

6 نظر

 1. تشکر از دست اندرکاران سایت از اینکه سراغ دکتر رفته ای واز ایشان مصاحبه گرفته اید ممنون

 2. با تشکر از سایت خوبتان از اینکه شهرمان سایتی دارد واطلاع رسانی می کند بسیار حرکت خوبی است انشالله معرفی دلسوزان و علاقمندان شهر ادامه یابد

 3. دکتر حسینعلی مهابادی مهربان، خوش قلب و خوشرو می باشند. بیاد برادر بزرگوارش حسنعلی عزیزمان که به تازگی به سوی خدا پر کشید و ما را با دنیایی از غم و درد تنها گذاشت.

 4. حسنعلی مردی مردمی بود

  حسنعلی جان

 5. برادر بزرگوارشان حسنعلی مردی بود مردمی.

 6. اورولوژيست

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به
  کارتون ادامه بدین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*