آخرین خبرها
خانه / جبهه / ماشروع کننده جنگ نبودیم ، جنگ بر ما تحمیل شد
ماشروع کننده جنگ نبودیم ، جنگ بر ما تحمیل شد

ماشروع کننده جنگ نبودیم ، جنگ بر ما تحمیل شد

اشاره: قاسم یدالله زاده فرزند احمد ، متولد 1344 دارای دو فرزند یک دختر ویک پسر ، جانباز45درصد انقلاب که در دوران جنگ بر اثر شیمیایی و ترکش از ناحیه سر و پا به افتخار جانبازی نائل شد ، وی از بچه های بسیجی بود که از سال1362 تا سال 1365به بصورت داوطلبانه به جبهه اعزام گردید وابتدا در کردستان وسپس در منطقه عملیاتی جنوب کشور در عملیاتهای خیبر ،بدر والفجرهشت ، کربلای 3 و 4 حضور داشته ودر عملیات های کربلای 3و 4 بعنوان غواص در گردان یونس از لشکر14 امام حسین (ع) شرکت داشت ، ایشان پس از جنگ در شهرداری مهاباد مشغول بکار گردید . در آستانه هفته دفاع مقدس به سراغ وی رفتیم تا چند لحظه ای با وی به گفتگو بنشینیم.

–         جناب آقای یدالله زاده ضمن تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید . چون در آستانه هفته دفاع مقدس قرار داریم بعنوان اولین سئوال بفرمایید چه احساسی دارید:

با سلام خدمت همشهریان عزیز به ویژه ایثارگران شهرمان و تشکر از دست اندر کاران سایت ایثارگران مهاباد ، بنده احساس خوشحالی دارم به دلیل اینکه این جنگ تجربه خوبی برای مردم و مسئولین کشور عزیزمان بودو اینکه ما پس از هشت سال در جنگ نابرابر توانستیم از خاک و ناموس مان دفاع کنیم وامروز که در خدمت شما و مردم شریف و بزرگ ایران هستم یک وجب از خاک میهن کشورمان بدست دشمن نیفتاد.

–         جناب یدالله زاده شما عملیاتهای مختلف حضور داشتید بفرمایید کدام عملیات موفق تر بود ؟

در مجموع همه عملیاتها به غیراز عملیات کربلای 4 با توجه به اهداف که از پیش تعیین شده بود در نوع خود موفق بودند ولی عملیات آزاد سازی خرمشهر و والفجر هشت موفقیت های بیشتر از آنچه که پیش بینی می شد برای کشور در بر داشت .

–         بفرمایید چرا اصلا جنگ کردیم ؟

ما شروع کننده جنگ نبودیم ، جنگ بر ما تحمیل شد و ما می بایست ایستادگی می کردیم

–         الان راضی هستید که جبهه رفتید ؟

بله

–         چرا؟

به دلایلی که در سئوال اول پاسخ دادم

–         غواصی در عملیات کربلای 4 خوش گذشت ، چرا در عملیات کربلای 4 شکست سنگینی خوردیم ؟

می خندد و می گوید بد نبود ! ؟ ولی علت شکست این بود که سرویس های اطلاعاتی دشمن به عراقی ها اطلاعات دقیقی داده بودند واز سوی دیگر ستون پنجم دشمن هم در نیروهای ما رخنه کرده بود این شد که شکست خوردیم

–         چه توصیه ای به نسل امروزی دارید ؟

توصیه من به جوانان کشور خصوصا جوانان شهرمان این است که قدر این کشور و انقلاب را بدونند ، گرچه در کشور مشکلاتی و مسائلی وجود که باعث نگرانی مردم ما است ولی با صبر ، بردباری و همدلی باید مشکلات را پشت سر گذاشت و نعمت هایی که این انقلاب داشته در جهت تقویت آن بکوشیم.

مصاحبه کننده : محمد رضا سعیدیان

درباره‌ admin

یک نظر

  1. سلام برجانبازان و ایثارگران بخصوص جانبازان شهر مهاباد بویژه برادر یدالله زاده،خدا به ایشان سلامتی،سعادت و سربلندی عطا کند. ایشان از جانبازان خوش اخلاق و خوش برخورد هستند ، برای ایشان و خانواده محترمشان آرزوی سربلندی و عمر باعزت از درگاه باریتعالی دارم. در پایان از عزیزان دست اندر کار سایت به جهت بها دادن به ایثارگران شهرمان کمال تشکر را دارم(البته در مقام یه بنده حقیر و مخلص شماو همه مردم شهر) موفق باشید و سربلند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*