آخرین خبرها
خانه / جبهه / زندگی نامه شهید علی عبدالله زاده …
زندگی نامه شهید علی عبدالله زاده …
شهيد علي عبدالله زاده

زندگی نامه شهید علی عبدالله زاده …

علی عبدالله زاده فرزند محمد در سال 1347 در یک خانواده مذهبی در مهاباد چشم به دنیا گشود . وی در سال 1354وارد مدرسه گردید وتا مقطح سوم راهنمایی ادامه تحصیل داد . علی از همان سن نوجوانی قبل از پیروزی انقلاب با سایر دانش آموزان در تظاهرات علیه رژیم شرکت داشت و با دوستان خود در برخی از ساعات روز رادر کتابخانه شهید عباسعلی غفاری می گذراند .

علی در سال 1364 داوطلبانه به جبهه اعزام ودر سال 1365 خدمت سربازی خود را در اورژانس لشکر 14 امام حسین (ع) شروع و آموزش بهیاری را در شهر تبریز یه پایان برد .وی در پی مجروحیت در بیمارستان مشهد بستری شد .

به گفته یکی از همرزمانش که در منطقه عملیاتی فاو حضور داشتند ،وقتی از علی در خواست می گردد که به پشت جبهه بر گردد ،ایشان با این دلیل که تعدادی مجروح در آن محور می باشند و باید آنها را برای مداوا به اورژانس رساند از رفتن به پشت جبهه امتنا می ورزد .علی با رفتن به سوی مجروحین در منطقه ، در بمباران هوایی دشمن به شهادت می رسد . در تاریخ 29/1/67 خبر مفقودی وی را آوردند و در خردادماه سال 1380 جنازه اش تحویل خانواده گردیده سپس در شهر مهاباد تشیع ودر مزار مهاباد به خاک سپرده شد . روحش شاد و راهش همیشه جاوید باد

منبع : خانواده شهید

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*