آخرین خبرها
خانه / جبهه / زندگی نامه روحانی شهید محمد تقی عابدینی …
زندگی نامه روحانی شهید محمد تقی عابدینی …

زندگی نامه روحانی شهید محمد تقی عابدینی …

محمد تقی فرزند علی در 14بهمن 1345 چشم به دنیا گشود .دوران ابتدایی و راهنمایی را در یک مدرسه گذراند و دوره متوسطه را در دبیرستان امام خمینی کاشان به پایان برد .
محمد تقی پس از اخذ دیپلم و شرکت در کنکور در رشته اقتصاد قبول گردید ولی بعلت علاقه زیاد پدر به روحانیت و اینکه قبل از تولد محمد تقی پدرم از خدا خواسته بود اگر پسری به او عنایت کند اورا به حوزه بفرستد به همین جهت محمد تقی راهی حوزه گردید و در حوزه علمیه ولی عصر(عج) قمصر کاشان درس را فراگرفت و پس از دو هفته و شروع نمودن دروس حوزه به منزل آمد و از پدربخاطر فرستادنش به حوزه تشکر نمود.
سال دوم حوزه در پایه ی 2 لباس رزم را به تن کرد و عازم جبهه گردید . در سال 1362مدتی درمناطق جنگی کردستان حضور یافت ومدتی در لشکر نجف اشرف در گردان فتح حضور فعالی داشت وی با شرکت در عملیات پیروزمند کربلای 5 قهرمانانه جنگید و در اثر اصابت گلوله به دست و تیر خلاصی به قلبش در بهمن ماه 1365 به شهادت رسید . بدن محمد تقی مدت چهل روز در با تلاق ها ماند و بعد از چهل روز جنازه اش تحویل خانواده گردید و با تشییع جنازه ای با شکوه او را در دارالسلام گلابچی کاشان به خاک سپرد ند .روحش شاد و راهش پر رهرو باد
منبع :
– برادر شهید ،
– شهید عابدینی برادر خانم مرحوم ماشاء الله بابایی می باشد

درباره‌ admin

یک نظر

  1. ماشااله طحانیان زاده مهابادی

    سلام حداقل یک عکس از شهید می گذاشتید ممنون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*