آخرین خبرها
خانه / جبهه / دستاوردهای یک همایش
دستاوردهای یک همایش

دستاوردهای یک همایش

جمعه گذشته مورخ 20/9/94مهاباد شاهد همایش توان افزایی شهر مهاباد بود که به همت خیریه امام علی (ع) و خیریه سید الشهداء مهاباد با استقبال کم نظیر مردم و مسئولین در حسینیه محله سر پل بر گزار گردید .

این همایش دورنما و دستاوردهای خوبی در بر داشت ، دستاودهایی که اگر به محتوا و عمق آن پی برده شود هر آدم عاقل و منصفی را به تحسین آن وا میدارد .

اولین دستاورد این همایش ، وحدت و همگرایی مهابادیهای ساکن و مهابادیهای مقیم تهران ، اصفهان و…بود که در نوع خود کم نظیر بود .

دومین دستاورد این همایش ، خود باوری و شناخت توانمندی ها بود ، این همایش زمینه ای شد تا افراد با اتکاء به خود و بدور از دخالت دولت ، خود اتکایی را تجربه نمایند .

سومین دستاورد این همایش ، خلق اندیشه بود ، حال این اندیشه در جهت مثبت باشد یا در جهت منفی برای یک توسعه شهر لازم و ضروری است .

چهارمین دستاورد ویا مهمترین دستاورد همایش که در دراز مدت به آن دست خواهیم یافت اشتغال جوانان ، مردان وزنان است که با اتکاء به خود وبا شناخت استعدادهای منطقه در ایجاد کا رآفرینی موثر خواهد افتاد .

آنچه بر آن شد تا چنین همایشی برگزار شود و دلسوزان شهر را وادار به برپایی آن کند مهاجرت بی رویه جوانانی بود که برای جستجوی کار های سخیف به شهرهای بزرگتر روانه می شدند تا با حقوق ناچیزی بتوانند هزینه های سر سام آور زندگی شهری خود را تا مین نمایند ، بر گزار کنندگان همایش که برخی از آنان خود دست به مهاجرت زده اند و بعضا افراد وزین و تاثیر گذار در مراکز علمی و اجرایی کشور می باشند ازدو منظر برای جوانان ، تجربه خوب و مثمر ثمر در پی خواهد داشت

اولا :اینکه برگزار کنندگان همایش حکم پزشک را دارند ، شما اگر از ناحیه چشم بیمار باشید پیش چشم پزشک خواهی رفت خصوصا پزشکانی که خود بیشتر از ناحیه چشم بیماری کشیده اند و قالبا عینک به چشم دارند ولی شما برای مداوا نزد آنان رفته وبه نسخه پیچیده آنان عمل خواهید کرد تا بهبود یابید و نخواهی گفت تو که خودت از ناحیه چشم آسیب دیده ای چرا برای من نسخه می پیچید

.وجود این عزیزان مهاجر برای جوانان همین حکم را دارد و رفتن و ترک وطن خصوصا برای افراد مبتدی کاری بسی زیانبار است .

ثانیا :  برگزار کنندگان افراد باتجربه وبه کانونهای قدرت نزدیک هستند واز این منظر می توانند مشاوران امین و تکیه گاه خوبی برای جوانان باشند .

جوانان باید قدر این نعمت را بدانند که اگر ما جوانان دهه چهل ودهه پنجاه کسی یا دلسوزی بود که برای ما امکاناتی می آورد و تجربه خود را منتقل می کرد ما هم در شهر خود می ماندیم وزیر بار این همه مشکلات قرار نمی گرفتیم.

علت اینکه در این شرایط زمانی این همایش بر گزار شده بدلیل وجود اعتبارات اشتغالی می باشد که دولت یازدهم برای امر کار آفرینی و ایجاد گارگاههای کوچک صنعتی در نظر گرفته است و چه بهتر از این که از فرصت بدست آمده کمال استفاده بشود .

بیش از سی هفت سال از پیروزی انقلاب می گذرد و افرادی آمدند و به مردم چه وعده ها که ندادند و از نردبان مردم بالا رفتند و نماینده و ….شدند ولی فکر اساسی برای مردم مهاباد نشد و نتیجه این شد که بیشترین درصد منفی رشد جمعیت (منفی 22درصد) شهرمهاباد در کشور داشته است .

متولی ستاد توان افزایی در شهر مهاباد مدیر عامل خیریه امام علی (ع) حاج آقا کسا ء فردی است الف- هیچ منافعی در مهاباد ندارد

ب – هیچ وابستگی گروهی و سیاسی به جریان فکری در کشور ندارد

ج- با تجربه و عملگراست

د- در این راستا آزموده شده و موفق بوده

باید دست همکاری داد تا بتوانیم گوشه ای از مشکلات شهرمان برطرف گردد وبا همکاری و همدلی امکان عملی آن وجود خواهد داشت .

چون عضو هئیت مدیره انجمن آباد اندیشان و خیریه سید الشهداء نیستم خدمتتان عرض می کنم من بعنوان فردی کوچک شما مردم، هر که برای این شهر قدمی بر دارد دست آن را خواهم بوسید و آن را تحسین خواهم کرد و چون اعضای هیئت مدیره انجمن آباد اندیشان و خیریه سید الشهداء مهاباد خدمات زیادی برای شهرمان انجام داده اند و هر کدام افتخاری برای شهر هستند و از وجود این نعمت باید استفاده و بهره برد زیرا شکر نعمت نعمتت افزون کند ، کفر نعمت از کفت بیرون کند .

نباید اجازه داد افراد معلوم الحال که از روی کینه و عداوت شخصی باعث عقب ماندگی شهر شده اند ، صحنه گردان شوند و افرا د را با تهمت و …از صحنه خدمت بیرون نمایند .

ستاد توان افزایی اگرحتی موفق شود ده نفر را صاحب شغل نماید و چهره فقر را از شهر بزداید بزرگترین خدمت را به شهر و مردم کرده است .

این اقدامات وظیفه شهردارو اعضای محترم شورای شهر را سنگین تر نموده تا به کمک آنان شتافته و دست یاری داده و با ترویج فرهنگ تقدیر و سپاس زمینه جذب افرا د نیک اندیش را فراهم نمایند

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*