آخرین خبرها
خانه / جبهه / حاجیه خانم خدیجه اشرافی همسر صبور و فداکار شهید عباسعلی غفاری در گفتگو با ایثارگران…
حاجیه خانم خدیجه اشرافی همسر صبور و فداکار شهید عباسعلی غفاری در گفتگو با ایثارگران…

حاجیه خانم خدیجه اشرافی همسر صبور و فداکار شهید عباسعلی غفاری در گفتگو با ایثارگران…

اشاره : سرکارحاجیه خانم خدیجه اشرافی همسر صبور و فداکار معلم شهید عباسعلی غفاری  دختر مرحوم حجه الاسلام اشرافی ( حاج شیخ مهدی ) می باشد وی چند سالی نگذشته بود که با شهید غفاری  ، تشکیل زندگی مشترک داده بود ولی تقدیر این بود که زندگی مشترک زیاد دوام نداشته باشد . ظاهر قصه جدایی بود  ولی گذر زمان  چیز دیگری از این همسر صبور و فداکار نشان داد .این زن  مومنه و پاک دامن  32 سال است که  این زندگی مشترک را ادامه می دهد و با نام ویاد شهید شزندگی می کند . نسل امروزی از شهید غفاری چیزی نمی داند ولی آنهایی که قبل از انقلاب حضور داشتند نام انقلاب را در مهاباد با نام شهید غفاری می شناسند .شهید غفاری جزء مبارزین قبل از انقلاب بود که در تشکیل راهپیمایی های مهاباد و تشکیل اولین بسیج مهاباد نقش بسزایی داشت  او اولین نفری بود که با جمعی از دوستانش داوطلبانه راهی جبهه گردید ودر سال 1360 به فیض شهادت نائل گشت .چون در آستانه سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم به سراغ همسر شهید رفتیم تا چند لحظه ای با ایشان گفتگویی کنیم .

خانم اشرافی کمی از خودتان بگوید کی با شهید ازدواج کردید الان اوقات خود راه چگونه می گذرانید؟

در سال 1356 با شهید غفاری که از بستگان بود تشکیل زندگی مشترک دادم و الان در منزل بیشتر به خواندن قرآن مشغول هستم

در آستانه دهه فجر سالروزپیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم شهید غفاری هم از مبارزین قبل از انقلاب بود شما بعنوان همسر شهید چه پیامی برای مسئولین و مردم دارید ؟

شهدا را فراموش نکنند

اگر خاطره ای از شهید دارید بفرمایید ؟

داود پیش از اینکه جبهه برود وبه فیض شهادت نائل گردد خواب کربلا را دید ه بود و شبی هم که به جبهه می رفت می گفت من دیگر بر نمی گردم

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*