آخرین خبرها
خانه / جبهه / جانباز، محمد فائضی در گفتگوی با سایت ایثار
جانباز، محمد فائضی در گفتگوی با سایت ایثار

جانباز، محمد فائضی در گفتگوی با سایت ایثار

اشاره:محمد فائضی فرزند اکبرمیرزامتولد 1341دارای مدرک فوق دیپلم امور بانکی ،دارای سه فرزند ، یک دختر و دو پسر، کارمند بانک صادرات ایران که اخیرا به بازنشستگی نائل گردیده است .آقای فائضی در طول خدمت خود خدمات شایانی در استان اصفهان بویژه مردم منطقه اردستان داشت ودر سمت های معاون و رئیس شعبه ، رئیس حوزه های 1، 12، 15و 18 استان اصفهان ، بازرس ویژه مدیر عامل و مسئول حوزه شعب و بازاریابی مشغول به خدمت بود .

وی در طول مسئولیت خود مفتخر به دریافت چندین لوح تقدیر از مسئولین گردید و برای دو نوبت بعنوان مدیر نمونه در سطح شبکه بانک صادرات ایران و جشنواره شهید رجایی گردید.

آقای فائضی سالهای 59 و 60 از اولین جوانانی بود که نسبت به تاسیس و تشکیل بسیج و انجمن اسلامی دانش آموزان اقدام نمود و جزاولین کسانی بود که بطور داوطلبانه به جبهه اعزام گردید ودر عملیات طریق القدس با جمعی از بچه های مهاباد از جمله شهیدان عباسعلی غفاری ، ابوالقاسم میرکزاده ، حسن طحانیان و رضا طحانیان به جبهه اعزام گردید .

فائضی در سال 1364در توپخانه 15خرداد  واقع در سه راه حسینیه مورد اصابت ترکش قرار گرفت ودر اثر جراحات زیاد مدت 9 روزدر بیمارستان بی هوش بود وی با 50درصد جانبازی ازناحیه دست ،پاوکمر به افتخار جانبازی نائل گردید.

در آستانه هفته دفاع مقدس قرار داریم به سراغ وی رفتیم تا از دوران دفاع مقدس ، تجربیات اداری برایمان بگوید .

–         جناب آقای فائضی سلام علیکم .ضمن تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید بعنوان اولین سئوال بفرمایید .از اینکه بازنشسته شدید چه حساسی دارید ؟

من هم به نوبه خود از شما تشکر دارم واز اینکه یک جایی و یک سایتی است که صدای ایثارگران را منعکس کند خوشحالم . اما احساسم چیه ؟ احساس خوشحالی و شعف دارم چون در طول خدمت برای رضای خدا و خدمت به خلق خدا کار کردم و نه چیز دیگر ودر طول خدمت نه به کسی ستمی کردم ونه حق کسی را پایمال نمودم واین جای خوشحالی دارد .هر کاری هم از دستم بر می آمده جهت خدمت به مردم دریغ نورزیدم.

–         شما جزاولین کسانی بودیدکه از مهاباد به همراه 12 نفراز نچه های مهاباد داوطلبانه به جبهه اعزام شدید آیا بر اساس آن اهداف که به جبهه رفتید ، الان پشیمان نیستید ؟

رفتن ما به جبهه یا هریک از بسیجیان در سراسر کشور، ابتدا ی امر برای حفظ کشور و ناموسمان بود دوم عشق امام و انقلاب ما را بر آن داشت به جبهه بریم . دشمن قرار بود سه روزه تهران بگیرد و تمام دنیا بر علیه ما بسیج شده بود با آن هدفی که دشمن داشت و نتوانست به اهداف خود برسد و نتوانست یک وجب خاک ما تصرف نماید این یعنی موفقیت ما در اهداف ، امروز داعش و… می بینید که در سوریه و عراق چه می کنند ، این بچه ها آن روز رفتند تا این اتفاقات در کشورمان نیفتد ، امروز اگر کسی مسئولیت دارد ، امنیتی است و…اینها مرهون خون شهدا ء جان فشانی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می باشد .به همین دلیل ما پشیمان نیستیم و خدا را شکر می کنیم که توفیق یافتیم از کشور واز مردم خود دفاع نماییم.

–         در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم آیا بر اساس مطالب خودتان جان فشانی هایی که در طول هشت سال دفاع مقدس شد ،نظام توانسته قدر دان ایثارگران باشد ؟

اگر به قوانینی که در مورد ایثارگران تصویب شده نگاه بیندازیم نظام توانسته قدر دان باشد ، ولی امروزایثارگران در کنار توجه مادی به توجه معنوی نیازدارند ، این توجه معنوی الان مغفول مانده ، بعضی از مسئولین آنطور که باید ایثارگران را باور داشته باشند باور ندارند و این خیلی بد می باشد!؟

–         بعنوان آخرین سئوال اگر توصیه ای به نسل جوان یا مسئولین مملکت دارید بفرمایید ؟

توصیه ام به نسل جوان این است که اولا قدر این مملکت و نظام را بدانند دوما درس بخوانند نه برای پیدا کردن کار بلکه برای دانایی خود زیرا ملتی که دانایی نداشته باشد بدبختی به همراه دارد .

از مسئولین می خواهم که قدرمردم وایثارگران بویژه خانواده شهداء را بدانند و مشکلات این ولی نعمتان رارسیدگی وبر طرف نمایند . خدای نا کرده اگر مسئولین از این امر شانه خالی نماید عذاب این دنیا وآخرت را برای خود خواهند داشت

درباره‌ admin

10 نظر

 1. درود وسلام برجانبازان عزیز کشورمان خصوصا جانبازان شهر مهاباد بویژه برادر جانباز محمد فائضی،ایشان انسانی فرهیخته باوقار و متواضع میباشند و بنده ضمن عرض ارادت برای ایشان و خانواده محترمشان آرزوی موفقیت،سعادت،سربلندی دارم.

 2. با سلام خدمت شما و همه ایثار گران .ایثار گران واقعی کسانی هستند که برای رضای خدا کار می کنند واز او مزد می خواهند ونزد او روزی می خورند .و ایثار گر واقعی سابقه خود را برای زندگی دنیوی خود و نزدیکانش هزینه نمی کند واز آن سو استفاده نمی کند

 3. با سلام بربنده خدا و همه بندگان خوب خدا، بنده خدا هیچگاه انسانها را از روی ظاهر به قضاوت نمینشیند و خود را جای خدا قرارنمیدهد جهت تشخیص کارهای مورد رضایت او،درنهایت بنده خوب خدادر لفافه سخن نمیگوید و کنایهو تهمت نمیزند… والله اعلم

 4. بنده خدا....

  با سلام به همه عزیزان خواننده این مطلب ….بزرگان دین نیز با این قاطعیت نمی گفتندکه :نه به کسی ستم کرده اند و نه حق کسی را پایمال نموده اند.عملکرد ایشان را باید از همکارانشان و کارکنان تحت تصدی زمان خودشان جویا شد….به هر حال قضاوت بدور از عدالت و یکطرفه و تهمت و غیبت و …..حق الناس است که روزی ما را پای محکمه الهی خواهد کشید.

 5. باسلام اقای که نمدونم کی هستی کسی خودش جای خداقرارنداد ولی بروباخدای خودت خلوت کن وقلبت راصاف کن اگر واقعاخداشناس وخداترس باشی

 6. الله اعلم !

 7. از انسان نماهای دو رو به خدا پناه میآوریم…..کاش این شخص نتیجه عمل خودش را در همین دنیا نیز ببیند. و بیاد آورد دورانی را که چه زود به پایان رسید و برای او به غیر از حق هائی که ناحق نموده و….چه چیزی مانده است.مادیات دنیا فانی است .

  • برادر یا خواهر عزیز ،ایشان فردی است صادق و خدمتگذار ، حالا شما انتظار غیر قانونی از وی خواسته ای و انجام نشده دلیل بر بد بودن فرد نمی شود ، اتفاقا حسن فرد است

 8. انسان بسیار مومن و وارسته ای است ، خدا حفظش کند ، تا جنگ بود از جان و مال خود برای این مردم و انقلاب مایه گذاشت ، در مسئولیت هایی هم که داشت تا آنجا که می توانست به مردم خدمت کرد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*