آخرین خبرها
خانه / جبهه / توسعه ” مهاباد ” بخش آخر
توسعه ” مهاباد ” بخش آخر

توسعه ” مهاباد ” بخش آخر

         کمکهای فکری :

کمکهای فکری حداقل کاری است ما می توانیم برای شهرمان انجام دهیم ، هیچکس عقل کل نیست و همه به مشورت و هم فکری نیاز داریم ،ما می توانیم به شورای شهر ، شهردارو…پیشنهاد یا راهکار عملی ارائه دهیم تا شاید توانسته باشیم قدمی بر داریم نباید کسی نسبت به شهر و زادگاه خود بی تفاوت باشد همه ما در قبال شهرمان و مردم شهرمان مسئولیم

         خرید مایحتاج زندگی :

ازعوامل توسعه یافتگی یک جامعه رونق اقتصادی آن جامعه می باشد ، خرید و فروش که صورت بگیرد در آمد بالا می رود ، در آمد که بالا رفت توسعه شغلی ایجاد می شود ، توسعه شغلی که ایجاد شود اشتعال ایجاد می شود ، اشتغال که ایجاد شود مهاجرت به سایر شهرها کم می شود ودر نتیجه افزایش جمعیت خواهیم داشت ، افزایش جمعیت که باشد امکانات خواهد آمد ، پس از آن شهری خواهیم داشت آباد و با نشاط.

زشت نیست که ما خرید خود را از شهرهای همجوار انجام می دهیم ، اقتصاد آنها را رونق می دهیم و آنها را ثروتمند و مردمان شهر خود را فقیر می کنیم ، به غریبه پول نقد می دهیم و به خودی که می رسیم بدهی بجا می گذاریم و صاحب مغازه باید ماها دنبال خریدار بدود تا بتواند طلب خود را اخذ نماید و صاحب مغازه مجبور بشود سه برابر روی قیمت بگذارد که اگر در پرداخت دیر شد ضرر نکرده باشد !!؟

ما مهابادیها تا مجبور نباشیم از شهرمان خرید نمی کنیم !!!؟ بر عکس شهرهای همجوار بویژه مردم خوب و فهیم بادرود تا مجبور نشوند از غیر شهر بادرود خرید نمی کنند .اگر در تهران ، اصفهان و… باشند خرید خود را در شهر خود انجام می دهند .

ما همشهریان عزیزباید  به لحاظ فرهنگی خود را تغییر بدهیم وتا تغییر نکنیم شهرمان آباد نمی گردد ، تا وقتی بگویم مرغ همسایه غازاست همین که هستیم .

         رعایت  اخلاق و پرهیزاز گمانهای بد :

یکی از مشکلاتی که سرمایه گذاران بویژه همشهریان  سرمایه گذار، با آن روبرو می باشند و انگیزه ی برای سرمایه گذاری در شهر پیدا نمی کنند بد اخلاقی های و سنگ اندازیهای ما مردم شهر می باشد ،متاسفانه تا یک فرد بخواهد در هر بخشی سرمایه خود را در مهاباد بیاورد با شنیدن گوشه و کنایه  مردم از میدان بدر می رود .

ذهن و گمان بد مورد مذمت قرار گرفته و پیشوایان دینی ما آن را مردود می شمارند ،مگر نه این است که خداوند ما را از ذهن و گمانهای بد بر حذر داشته و فرموده : ” یا ایها الذین ء امنوا اجتنبواکثیرامن الظن اثم ولا تجسسوا ولا یغتب بعضکم بعضا ایحب احد کم ان یاکل لحم اخیه … ای کسانی که ایمان آورده اید ازبسیاری از گمانها بپرهزید چرا که بعضی از گمانها گناه است و هر گز (در کار دیگران) تجسس نکنید ….(حجرات آیه 12)

         سرمایه گذاری در بخش صنعت ، کشاورزی و دامداری :

چند مطلب که در بالا ذکر شد نکاتی می باشد که همه همشهریان می توانند در رعایت آن موثر باشند ، فقط این مطلب آخر توسط افرادی که  یا به مرکز قدرت نزدیک هستند ویا از قدرت مالی برخوردار می باشند می توانند نقش اساسی تری بر عهده داشته باشند وبا ایجاد کارخانه ، احیای صنایع دستی شهر(قالی بافی، گلیم بافی ، عبا بافی و نساجی) ، توسعه کشاورزی و دامداری در قالب سازمان توسعه اقدام نمایند و این سازمان می تواند بازدهی سرمایه گذاری ها را در فایده آن برای اهالی شهر ارزش گذاری کند یا به عبارتی دیگر این “سازمان  توسعه “بر تفکرات فلسفه اجتماعی ، برتری مردم سالاری در سطح محلی با تعادل منطقه ای و محوریت فرهنگی و ارزش های انسانی شهر استوار باشد .

این” سازمان توسعه ”  دستاوردهایی خواهد داشت که عبارتند از 1-دانش مدیریت بر مبنای شناسایی و انتخاب گروهی از نخبگان شهر برای انتقال تجارب مدیریتی خود به مردم2- دانش فنی در قالب آموزش فنی به مردم 3- ارتباطات و لابی گری با مردم 4- شاخص های رشد اقتصادی شهر میتواند از اقتصاد سنتی بیرون آمده ودر قالب علمی شاخص رشد را مشخص نماید 5- اشتغال و مهار بیکاری 6- رشد صادرات محصول شهر7- شاخص های رشد نیروی انسانی.

تشکیل ” سازمان توسعه ” با محوریت  شورای شهر ، شهردار و دیگر معتمدین امکان پذیر خواهد بود تا بتوان شهر و زادگاه خود را از این وضیعیت رکودی بیرون آورد.

درباره‌ admin

یک نظر

  1. باسلام باید برای بعضی از مردم مهاباد دعا وبه درگاه خداوند متوسل شویم چرا چون بااعمال ورفتارشان چهره وفرهنگ خوب مردم مهاباد رازیرسوال مبرند بابی تقوایی بابی فرهنگی بدون بررسی وتحقیق تهمت افترا وغیبت می کنند طرف برای امام حسین (ع)پیراهن مشکی میپوشدوشام برای امام حسین میدهد واخرشب درباغهاوخونه های مردم می روددزدی امام حسین برای احیاء دین خداونمازوامربه معروف ونهی ازمنکر بدون روی دربایستی سری به مساجد بزنید ببنید چندتانمازگزارداردوبه نماز اهمیت مدهند البته دراین بین مردمانی باتقوا وخداترس وجود دارد که حتی مشود به انها اقتداکرد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*